Jak pomalować łazienkę?

Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu – zwłaszcza w przypadku kobiet. Urządzając ją warto wziąc pod uwagę wiele czynników. Pomyśleć o takim zestawieniu kolorystycznym, by nie tylko czuć się w łazience dobrze, ale również świetnie wyglądać w łazienkowym lustrze!

Czy kolor łazienki wpływa na nasz wygląd?

A czy kolor ubrania wpływa na to, jak w nim wyglądamy? Oczywiście, że tak! Dobierając kolor łazienki warto zatem pomyśleć o tym, by tak dobrać kolory, by pasowały do naszej karnacji i sprawiały, że w naszej łazience będziemy się dobrze czuć. Dzięki temu nie tylko każde spojrzenie w lustro będzie nam poprawiać nastrój, ale ma to również niezwykle praktyczny wymiar – pozwala lepiej dobrać makijaż i dodatki. Łazienka jest też miejscem w którym najczęściej układamy fryzurę – dobór komplementarnych kolorów pozwala zatem zobaczyć to jak naprawdę będziemy wyglądać po jej opuszczeniu i jakie wrażenie będziemy robić na otoczeniu.

Inspiracje - łazienka

Kolory łazienki dobrany do typu urody.

Czy możesz wyglądać dobrze w otoczeniu kolorów, których nie nosisz, bo są nie twarzowe? Jest to niestety bardzo mało prawdopodobne. Aby w łazienkowym lustrze wyglądać dobrze i w łazience dobrze się czuć, wybór kolorów powinien być podyktowany kolorystycznym typem urody. Co to oznacza? Najpopularniejszy podział typów urody u kobiet to podział na pory roku – lato, jesień, zima i wiosna oznaczają spektrum kolorystyczne, które najlepiej współgra z kolorem włosów, karnacją i kolorem oczu kobiety. Do każdego typu urody pasuje nieco inna paleta barw – dlatego w niektórych kolorach ubrania wygląda się lepiej a w innych gorzej. I dlatego nie zawsze będziemy dobrze wyglądać w sukience przyjaciółki, która reprezentuje zupełnie inny typu urody.

Jakie kolory w łazience dla typów urody?

Lato – jasna karnacja o różowym lub oliwkowym odcieniu, brązowe, niebieskie lub szare oczy, jasne lub brązowe włosy z popielatym połyskiem. Do tego typu urody pasuje większość kolorów – przede wszystkim chłodnych. Najlepiej wyglądają w niebieskich tonacjach, zieleni, fiolecie, szarościach i wanilii. Osoby o typie lata powinny jednak wystrzegać się złoceń, zimnych odcieni szarości, pomarańczy i czerni.

Idealna łazienka dla lata? Chłodne błękity z szarymi dodatkami, zieleń połączona z rozświetlającym żółtym, czerwienie z szarością lub wanilią.

artykul_zdjecie

Jesień – ciepły typ urody, o złocistej lub beżowej karnacji. Oczy mogą mieć dowolną barwę, ale zawsze ciepłą barwę. Pani jesień bardzo ciężko się opala. Do tego typu urody pasują kolory brązowe, rude i czerwienie. Ciepłe zielenie oraz wszelkie beże i wanilie. Jesień powinna unikać różowego i fioletu.

Idealna łazienka dla jesieni? Ciepłe brązy, żółcie i pomarańcze ? (np. Lateksowa Farba Emulsyjna z kolekcji Łazienka&Kuchnia w kolorze bananowym) Zamiast kontrastów, dodatki uzupełniające paletę barw jednej tonacji.

Zima – jasna karnacja często o alabastrowym lub oliwkowym odcieniu. Błękitne, zielone lub piwne oczy o ciemnej oprawie, włosy ciemne, często z granatowym połyskiem. Do tego typu urody pasują silne, zdecydowane intensywne kolory – nie ma znaczenia czy są ciepłe czy zimne, ważne by były mocne. Ognista czerwień, fuksja, czy trawiasta zieleń wspaniale korespondują z cerą i oczami zimy.

Idealna łazienka dla zimy? W mocnych, zdecydowanych kolorach z ostrymi akcentami – często kontrastowymi typu czerwień z czernią, zimny turkus z intensywną żółcią lub pomarańczą, granat z czerwienią lub pomarańczem. (np. połączenie Lateksowych Farb Emulsyjnych z kolekcji Łazienka &Kuchnia w kolorach turkus acapulco i orzeźwiająca limonka)

artykul_zdjecie_06

Nie wiesz jaki jest Twój typ urody? Zastosuj pewną heurystykę – po prostu nie maluj łazienki na kolor, w jakim nie
masz ani jednego ubrania. Wybierz taką barwę, w jakiej najchętniej kupujesz odzież lub dodatki!

Światło w łazience

Na to, jak wyglądamy w lustrze – czy nasza cera jest świeża czy szarawa, czy widać nam cienie pod oczami i czy dobrze się czujemy patrząc na siebie wpływa nie tylko kolor ścian w łazience, ale również oświetlenie. Zimne LED’owe światło będzie pozbawiało twarz życia. Ciepłe zadziała odwrotnie – sprawi, że skóra będzie wyglądała zdrowiej. W łazience jednak chcemy widzieć wszystkie niedoskonałości i mieć możliwość wykonania prawidłowego makijażu, zatem najlepszym wyborem jest światło o barwie jak najbardziej zbliżonej do białej. Pamiętajmy również o tym, że na odbicie w lustrze będzie mieć wpływ umiejscowienie lamp i kierunek pod jakim oświetlona zostaje twarz i sylwetka.

artykul_zdjecie_08


Polecane artykuły
Pozostałe artykuły

Jednolity kolor ścian i dodatki w identycznym kolorze? Taki zestaw jest i niemodny i nudny! Projektując idealną sypialnię, w której będziesz z przyjemnością zasypiać i wstawać. Rozważ połączenie przynajmniej trzech kolorów. Jak je dobrać? Trzy metody doboru kolorów Wybierając kilka pasujących do siebie kolorów z koła barw stosuje się jedną z trzech możliwości – dobór komplementarny, analogiczny

Czy jest kolor, który idealnie pasuje zarówno do sypialni, gabinetu, łazienki, czy pokoju dziennego? Tak! Tym kolorem jest jedna z najmodniejszych ostatnio barw – indygo! Indygo to kolor, który stanowi połączenie niebieskiego i fioletowego. Jeszcze nie granat, ale już nie niebieski. W zależności od tego jakiej temperatury będzie wybrany odcień, indygo może zawierać domieszkę zielonego

Skomentuj